Erakliinikus Hanvar teostatakse ühes aastas ca 400 erineva raskusastmega üldkirurgilist operatsiooni.

  • Kõhueesseina songade operatsioonid
  • Naha- ja nahaalusekoe põletike operatsioonid
  • Naha uudismoodustiste eemaldamine koos kosmeetilise korrektsiooniga
  • Nahaaluse koe uudimoodustiste eemaldamise operatsioonid
  • Küüne deformatsioonide ning küünevalii põletike operatsioonid
  • Kusiti eesnaha defektide- ja vesimunandit korrigeerivad operatsioonid
  • Operatsioonid seemneväädil
  • Kusepõie drenaaz operatsioonid
  • Kõhuööne organite ja neerude ultraheli uuringud

Kõhueesseina songade operatsioonid

Kõhueesseina lihasdefekti piirkonnas tekib seismisel või kõhupressi rakendamisel elastne väljavõlvuvus, millega võib kaasneda valu. Pikaliasendis tavaliselt väljavõlvuvus taandub. Song on oma olemuselt kõhuöönest kõhueesseina lihasdefekti kaudu songa kotti sattunud suur rasvik või peensool.Suurte songade korral ei pruugi songakotti sisenenud kõhuõõneorganid enam iseseisvalt tagasi kõhukoopasse vajuda ja pitsuvad songaväratis, kus songakotti sopistunud organ jääb surve alla. Tüüpiline on tugeva valu tekkimine songa piirkonnas. Olenevalt väljasopistunud organist võib kaasneda oksendamine, hoovalud üle kõhu, uriinipeetus( kusepõie pitsumisel) . Sellisel juhul on vajalik kohene operatiivne ravi vältimatus korras.Enam levinud on naba- ja kubemesongad, kuid ei ole harvad ka operatsioonijärgsed armisongad. Songade operatiivsel ravil on kasutusel hulgaliselt erinevaid operatsioonitehnikaid. Operatsiooni eesmärgiks on songakoti eemaldamine, songavärati likvideerimine ja kõhueesseina lihaste plastika organismi oma kudede kokkuõmblemise teel, suurte songade korral kasutatakse tehismaterjale, milleks on koesõbralikud võrgulaadsed eri kuju ja suurusega sünteetilised võrgud.Paranemine võtab aega tavaliselt 1-1.5 kuud. Tööle saab minna tavaliselt 10-30 päeva pärast, mis sõltub operatsiooni ulatusest. igapäevase töö iseloomust ja paranemise kulust.

Naha- ja nahaaluste põletikuliste protsesside operatsioonid

Selle haigusgrupi operatsioonid on ühed sagedasemad Erakliinik Hanvar päevastatsionaaris. Vastavalt põletiku protsessi ulatusele klassifitseeritakse need erinevatesse haigusgruppidesse. Kergeimad põletikud – vistrikud ja furunklid haaravad vaid nahka. Abtsess ja flegmoon on tunduvalt ulatuslikumad mädapõletiku protsessid, mis haaravad erinevaid nahaaluseid kudesi. Operatsioonid teostatakse tavaliselt vältimatus korras. Operatsioon seisneb põletiku koldele lõike tegemises ning põletikukolde korrastamisess – dreneerimises. Põletiku koldest võetakse külv mikrobioloogiliseks uuringuks haigustekitaja selgitamiseks ning selle tundlikkuse määramist ravimitele. Operatsiooni valutustamiseks kasutatakse erinevaid anesteesia meetodeid.

Naha uudismoodustiste eemaldamine koos kosmeetilise korrektsiooniga

Globaalsete kliima muutustega kaasnevalt on ka naha uudismoodustiste eemaldamise operatsioonid sagenenud. Meedias õeldakse juba selgelt välja, et liigne päikese käes viibimine on üheks riskifaktoriks erinevate naha uudismoodustiste tekkel. Sagedamateks naha uudismoodustikeks on viirusliku algpõhjusega “soolatüükad” , tavaliselt seenhaigusestest tingitud konnasilmad jalgadel, erineva suurusega pigmnet-nahauudismoodutised, sidekoelised nahamöhnad, mis on tekkinud rasunäärme põletike sidekoestumisest või naha liigsest mehhaanilisest höördumisest. Reeglina pigment uudismoodustised saadetakse pathistoloogiliseks uuringuks pahaloomulise protsessi välistamiseks.Suurte nahakasvajate eemaldamise järgselt tekkivad koe defektid korrigeeritakse nahanihutus plastikaga. Suures osas nahauudismoodustiste eemaldamiseks kasutatkse elektrokirugiat. Operatsiooni valutustamiseks kasutatakse erinevaid anesteesia meetodeid.

Nahaalusekoe uudismoodustiste eemaldamise operatsioonid

Lipoom ja ateroom on enam esinevad nahaaluse koe uudismoodustised. Lipoom on nahaalusest rasvkoest lähtunud healoomuline uudismoodustis. Tüüpiliseks leiuks on nahaaluses koes pehme-elastne-valutu erineva suurusega moodustis . Lipoomidel on tendents aastatega suureneda ning suurenedes hakkab ta mehhaanuiliselt mõjutama naaber organeid. Kuna lipoom on tavaliselt selgelt piirdunud rasvmoodustis, siis selle opereerimine pn suhteliselt lihtne ja paranemine operatsiooni järgselt lühiaegne. Kõik opereeritud lipoomid saadetakse pathistoloogilisels uuringuks, et välistada pahaloomulise protsessi olemust rasvkoes. Lipoomide radikaalseks ja veretuks eemaldamiseks kasutatkse prevaleeruvalt elektrokirurgilisi meetodeid. Ateroom on rasunäärme tsüst, mis tekib näärmejuha umbumisel. Selle tulemusena peetub rasunäärmesse rasu ning nahaaluses koes täheldatakse pehmet sõlmjat moodustist. Suures osas on ateroomid valutud moodustised, kui aga kaasneb bakteriaalne infektsioon – siis tekib ateroomis ülepinge ning valulikkus. Ateroome võib esineda kõikjal keha piirkondades, kus on nahk ja nahaalune kude. Ateroomi ravi on reeglina operatiivne, soovitatavalt põletikuvabas staadiumis. Operatsioonil eemaldatakse rasuga täitunud tsüst koos ümbritsevate näärmekestadega. Taas on efektiivne elektrokirigilised operatsiooni meetodid,kus üheaegselt nahalõikega teostatakse ümbritsevate kudede termokoagulatsioon. Operatsiooni valutustamine sõltub ateroomi suurusest ja võimaliku põletiku olemasolust. ateroomi skalpelliga.

Küünte deformatsioonide ja küünevalli põletike operatsioonid

Küüne deformatsioonid ja küünevalli põletikud on suures osas tingitud kas mehhanilisest kahjustusest või naha-küüne seenhaigustest. Turse-punetus-valu varbaküüne nurga piirkonnas, kaugelearenenud juhtumite korral mädaeritus ja liigliha tekkimine – need on küünevalli põletike – “sissekasvanud küüne” tüüpilised sümptomid. Sageli on põletiku tekkepõhjuseks varbaküünte lühendamisel kääride sisselõiked küünevalli, sporditraumad, raskete eseme jalale kukkumine, liiga kitsad jalatsid jne. Küünte deformatsioonid tekivad sageli seenhaiguse tagajärjel ning nende korrastamisel kodus ei ole harvad küünevalli kahjustused ning selle järgsed põletikulised protsessid. Ravi peab olema teostatud õigel ajal. Kõige tõhusam on sissekasvanud küüneosa eemaldamine ja mädakolde puhastamine ,operatiivne ravi kiirendab paranemist. Väga tähtis on postoperatiivne periood: puhastusvannid ja protseduurid, põletikuvastaste ravimite kasutamine, mitte liiga kitsaste jalatsite kandmine ja küüne õige väljakasvatamine. Õigesti tehtud lihtsad hügieenilised protseduurid, vajadusel seenhaiguseravi ning lihtne profülaktika võimaldavad edaspidi vältida haiguse kordumist.

Kusiti eesnaha defektide ning vesimunandite korrigeerivad operatsioonid

Operatsioonid seemneväädil

Kusepõie drenaaz operatsioonid

Kõhuööne organite ning neerude ultraheli uuringud

Hemorroidide ja teiste pärasoolehaiguste ravi

Hemorroidhaigus esineb 39% -l 20–60-aastastel inimestel, nendest 70% on 31-40 -aastased. Sümptomid: Hemorroidhaiguse üheks sümptomiks on verejooks, mis ei pruugi olla siiski kõige tähtsam, eriti haiguse algusperioodil. Haiguse väljakujunenud perioodil võib verejooks olla valutu ning kõht võib korralikult ja ilma probleemideta läbi käia. Veri on heledat värvi ja võib mitte ainult tilkuda, vaid erituda pikkade venivate kiududena. Verejooksud võivad olla perioodilised, seotud alkoholi tarvitamisega, raskuste tõstmisega, kõrgvererõhutõbe põdevatel inimestel vererõhu järsu tõusuga. Hemorroidide suurenemine on väljakujunenud haiguse korral tähtsuselt teine sümptom. Hemorroidide suurenemise korral tunneb inimene valu, mis võib olla pidev, samas talutav ja tekkida kas ainult roojamise ajal või peale seda, ka kõndimise ja istumise ajal. Ägeda hemorroidide põletiku ja tromboosi korral on hemorroidide komud kõvad ja valulikud, eriti haiguse esimese kolme päeva jooksul. Nädala möödudes need pehmenevad ja põletik taandub. Ühe võimaliku variandina toimub komude lõhkemine ja sellega kaasnev veritsus. Mõlemal juhul sõlmed pehmenevad ja valuaisting väheneb. Suurenenud hemorroidsõlmed võivad anaalkanalist välja langeda koos limaskestaga või ilma. Väljalangenud sõlmed võivad iseseisvalt tagasi tõmbuda, see oleneb haiguse staadiumist. Hemorroidide probleemi profülaktikaks ja tüsistuste vältimiseks ning vajaduse korral tõhusa ravi määramiseks on vajalik sooritada spetsiaalne läbivaatus .